Każdy z nas doskonale wie, że ślub i wesele nie należą do najtańszych imprez. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że każde narzeczeństwo szuka oszczędności na wielu rzeczach. W sieci można znaleźć wiele poradników na temat oszczędzania na weselu. Mimo tego należy pamiętać, że są rzeczy na których po prostu nie warto oszczędzać. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Ciebie listę 5 rzeczy na, których nie powinno się obciąć budżetu weselnego. jeśli chcemy aby ten dzień był wyjątkowy i magiczny.

 

Jeśli z powodów finansowych nie wypożyczysz zabytkowego samochodu natomiast pojedziesz samochodem kogoś bliskiego to świat się nie zawali. Twoje wesele wcale nie straci na jakości, a goście i tak będą pełni podziwu. Tak samo jeśli Twoje wesele ma odbyć się w porze zimowej to nie ma potrzeby sprowadzać wymarzonych kwiatów, które są dużo droższe od tych dostępnych w kwiaciarniach. Równie pięknie będą wyglądać, a sporo pieniędzy pozostanie w kieszeni. Mimo wszystko jak już wcześniej wspomnieliśmy są rzeczy, z których nie warto rezygnować, ponieważ mogą źle wpłynąć na jakość całej imprezy.

Buty na ślub i wesele

Buty to jeden z najważniejszych elementów garderoby ślubnej zarówno Pań jak i Panów. Muszą one być przede wszystkim wygodne.Każdy z Panów potrafi wyobrazić sobie jak mogłaby skończyć się impreza weselna w za dużych bądź śliskich butach. Tak samo każda z Pań z całą pewnością wie jak może skończyć się taneczna noc w niewygodnych butach. Dlatego właśnie nie warto na nich oszczędzać. Przy wyborze butów najlepiej skorzystać z porady fachowca, który odpowiednio dobierze buty, tak aby były piękne i komfortowe niezależnie od wysokości obcasa. Pamiętaj również, żeby kupić buty odpowiednio wcześniej, tak żebyś mogła je na spokojnie rozchodzić w domu lub pracy. Bardzo ważne jest również to, że buty na ślub dla Pań wcale nie muszą być koloru białego. Te w kolorze np. czerwonym są łatwiej dostępne, tańsze oraz praktyczne. Decydując się na buty w kolorze innym niż biały będziesz mogła po ślubie założyć je jeszcze nie raz. Dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze w przyszłości.

Fryzura i makijaż Panny Młodej

Fryzura i makijaż to bardzo ważna kwestia dla każdej przyszłej Panny Młodej. Na tym kategorycznie nie można oszczędzać. Każda z kobiet doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że od jakości wykonania i fryzury i makijażu zależne jest jej samopoczucie na weselu. Na własnym ślubie i weselu musisz zarówno czuć się jak i wyglądać wyjątkowo. Nie uszczuplaj budżetu kosztem ryzyka rozmazanego i nie trwałego makijażu. To samo dotyczy fryzury. Wybierz taką w której będziesz czuć się pewnie oraz która wytrzyma bez skazy do białego rana. W końcu cała sala weselna będzie na Ciebie patrzeć, a Twój wygląd zostanie uwieczniony na zdjęciach.

Fotograf

Jedną z najważniejszych pamiątek ze ślubu i wesela są zdjęcia. Zapewne do tej pory przy ważnych okazjach rodzinnych oglądacie zdjęcia ze ślubu swoich dziadków bądź rodziców. Przywołują piękne wspomnienia! Dlatego właśnie wybór fotografa to bardzo ważna sprawa. Nie wybieraj pierwszego lepszego z powodu najtańszej oferty, nie warto. Zdjęcia mają być Waszą pamiątką na długie lata. Dlatego tak ważne jest, aby fotograf miał podobną wizję do Waszej, duże doświadczenie oraz bogate portfolio. W tym wypadku świetnie sprawdza się powiedzenie “co tanie to drogie”. Niska cena fotografa może świadczyć o niskiej jakości zdjęć, a często nawet usługi.  Pamiętaj droższy fotograf to gwarancja przyjemności oglądania zdjęć ze ślubu i wesela w przyszłości.

Zespół muzyczny bądź DJ

Muzyka to zdecydowanie podstawa każdego wesela. Wybierając zespół muzyczny  bądź DJ’a weź pod uwagę repertuar. Kapela muzyczna powinna być dobrana pod Twoje gusta oraz wymagania. Pamiętaj, że nie każdy zespół gra różne rodzaje muzyki, nie każdy prowadzi oczepiny oraz nie każdy umie zabawić gości. Weź uwagę też wymaganą długość przerw orkiestry oraz czy fakt czy zamierza pić alkohol podczas wesela. Na muzyce nie oszczędzaj pod żadnym pozorem. Pamiętaj udana impreza weselna to taka, na której każdy z gości będzie mógł potańczyć w swoim rytmie do ulubionej piosenki. Przed ostateczną decyzją o wyborze danych muzyków zapoznaj się z opiniami oraz jeśli to możliwe obejrzyj filmiki z ich udziałem.

Obrączki ślubne

Obrączki to swego rodzaju pieczątka Waszej wspólnej podróży przez życie. Biorąc pod uwagę to, że noszone są one na palcu przez cały czas warto aby się Wam podobały oraz żeby były wygodne i praktyczne. Nie wybierajcie takich które są tańsze ale niewygodne, bądź nie ładne. Lepsza próba złota, co prawda trochę więcej kosztuje, jednak daje większą gwarancję na nieskazitelność po długich latach małżeństwa i codziennego użytkowania. Bardzo ładnym oraz pamiątkowym dodatkiem jest grawer z inicjałami i datą ślubu. Większośc salonów jubilerskich oferuję darmowy grawer. Warto więc o tą opcję zapytać. Dlatego warto trochę więcej dopłacić i mieć piękny i trwały symbol długowiecznej miłości.

 

Jak więc widzicie są rzeczy, na których nie warto oszczędzać. Wymieniliśmy ich tylko kilka dlatego pamiętaj, że są również inne kwestie na których nie powinno się obcinać budżetu. Są to np. dom weselny czyli krótko mówiąc sala na wesele, suknia ślubna, alkohol, menu weselne itd. Urządźcie wesele tak, aby było zgodne z waszymi wymaganiami, style, gustami oraz wyobrażeniami. Przed podjęciem ostatecznej decyzji podczas organizacji wesela dobrze przeanalizujcie, czy warto na danej rzeczy zaoszczędzić.