Wiosna to okres kiedy wszystko budzi się do życia z zimowego snu. Jest to czas pełen nadziei, radości, planów, a budzący się do życia świat fauny i flory jest niesamowicie inspirujący. Temat wiosny można wpleść w każdą ślubną dekorację czy stylizację. Wiosenne pary młode mają szeroki wachlarz możliwości przy wyborze motywu przewodniego wesela

Panna młoda jak pani wiosna

Panna młoda może upiększyć swoją lekką wiosenną stylizację kwiatowymi motywami.

Zwiewna, delikatna, koronkowa lub tiulowa suknia, a we włosach piękny wianek.

W ręku bukiet z hortensji, dalii, peonii, żonkili czy róż. Te same kwiaty, które wybierze do swojego bukietu można wykorzystać do dekoracji Kościoła i sali weselnej aby zachować spójność.

Orszak panny młodej

Druhny w zwiewnych, pudrowych lub kwiecistych kreacjach. Do tego małe dziewczynki sypiące kwiaty tuż przed parą młodą. Oczywiście cały zastęp druhen ma wplecione we włosy wianki. Czyż nie jest to piękna wizja?

Wiosenne akcenty typu: kwiaty, ptaki, klatki, pióra, gniazda czy jajka mogą stanowić dodatki do kwiatowych dekoracji lub stać się wyraźnym motywem przewodnim wesela. Te same wiosenne motywy mogą być obecne na zaproszeniach, kartach menu, winietkach czy table planach. Klatki czy gniazda mogą posłużyć na przykład jako baza do stworzenia pięknych dekoracji, których uzupełnieniem będą kwiaty, zielone trawy czy ptasie pióra.

Co jeżeli w plenerze?

Jeżeli pogoda będzie wam sprzyjać może będziecie chcieli powiedzieć sobie “TAK” w plenerze. W takim wypadku należy pomyśleć o stworzeniu miejsca dla tej ceremonii.

Może dostojnie wyglądająca, ubrana w delikatne tiule altana, do której będzie prowadziła zielona lub kamienna alejka zasypana płatkami kwiatów? Może przybrany kwiatami łuk przez, który będziecie przechodzić? Oczywiście nie może zabraknąć krzeseł dla gości.

 

Motyw zielonej trawy 

to również ciekawy pomysł na wiosenną stylizację wesela. Można nią wyłożyć miejscami stoły lub na przykład candy bar. Fajną propozycją byłaby również zrobiona z niej ścianka za parą młodą. W zależności od gustu ścianka mogłaby być całkowicie zielona bądź przyozdobiona wybranym przez was motywem przewodnim przewijającym się w wielu punktach waszego wesela.

 

A jaki tort?

Warty polecenia jest tort w stylu rustykalnym, czyli naked cake. “Nagi tort” udowadnia, że mniej znaczy więcej. Idealny w swej pozornej prostocie i nagości zachwyca kunsztem wykonania. Na pozór banalne zestawienie biszkoptów przełożonych masą z serka mascarpone i bitej śmietany plus doskonałe wykończenie kwiatami i  soczystymi owocami będzie zachwycało swym wyglądem i smakiem.

 

Podziękowania

Co do podziękowań dla gości, to propozycji jest oczywiście masa. Skupmy się jednak na podziękowaniu w stylu pani wiosny. Ciekawą zieloną propozycją mogą być sukulenty w szklanych słoiczkach bądź nasionka do samodzielnego posadzenia pamiątkowych roślinek.

Mamy nadzieję, że Dom weselny “Amarlis” koło Nowego Sącza zainspirował Was do szukania swojego własnego, szytego na miarę motywu przewodniego waszego wesela. 

Jesteśmy do Waszej dyspozycji.