Jak stworzyć listę gości? Z pomocą przychodzi Dom weselny Amarlis

Przed Wami kolejne logistyczne i nie łatwe zadanie, którym jest stworzenie listy gości weselnych. Z pewnością spędza Wam to już sen z oczu. Dlatego dom weselny Amarlis w pobliżu Nowego Sącza spróbuje wam w tym pomóc!! O liczbie gości decyduje głównie kwota jaką chcecie lub możecie przeznaczyć na organizację wesela. Nie zmienia to jednak faktu, że w trakcie jej tworzenia lista lubi się rozciągać i bez odpowiedniego schematu jej tworzenia może urosnąć do niebotycznych rozmiarów. Niestety budżet Państwa Młodych pozostaje nadal taki sam mimo powiększającej się listy gości.

Zanim przystąpicie zatem do sporządzania listy musicie odpowiedzieć sobie na trzy podstawowe pytania: 

  • wobec kogo macie zobowiązania rodzinne,
  • wobec kogo zobowiązania towarzyskie,
  • a kogo tak po prostu chcecie zaprosić, bo go uwielbiacie.

Pamiętajcie o tym, że ślub i wesele nie są tylko i wyłącznie Waszą uroczystością, ale jest to również uroczystość Waszych rodziców i najbliższej rodziny.

Zobowiązania rodzinne to przede wszystkim więzy krwi, ale również relacje jakie mamy z poszczególnymi członkami rodziny.

Nie ze wszystkimi przecież utrzymujecie ciepłe i częste kontakty. Nie oznacza to jednak, że w dniu Waszego ślubu (w domu weselnym Amarlis) ma zabraknąć wujka, z którym sami pewnie nie wiecie czemu nie utrzymywano w rodzinnym domu bliższych kontaktów. Jeżeli chodzi o zobowiązania towarzyskie, to przez nie rozumiemy bliskie relacje z przyjaciółmi i ze znajomymi, z którymi spędzacie regularnie czas i zapraszacie ich do swojego domu (zarówno Wy jak i Wasi rodzice). W tworzeniu listy pomocny będzie organizer ślubny, który ułatwi Wam rozpisanie listy gości. We wstępnym etapie spisywania listy niech każde z Was zrobi swoją własną. W kolejnym etapie musicie połączyć te dwie listy tak aby powstała z nich jedna wspólna.

Na początek wpiszcie na nią siebie, a następnie: 

rodziców, dziadków, rodzeństwo, wujków i ciocie, przyjaciół, sąsiadów i znajomych.

Pomocnym może być również przydzielenie gości do poszczególnych grup.

  • grupa wobec, której Para Młoda i jej rodzice mają zobowiązania rodzinne
  • wobec, której wszystkie wyżej wymienione osoby lub jedna z nich mają zobowiązania towarzyskie
  • które zapraszały na śluby swoje lub swoich dzieci jedno z narzeczonych lub rodziców narzeczonych.
  • grupa osób towarzyszących
  • dzieci zaproszonych gości

Po sporządzeniu listy może się okazać że mocno się wydłużyła. Żeby ją skrócić musicie ją dokładnie przestudiować i ustalić priorytety. Przemyślcie kogo tak naprawdę chcielibyście widzieć na Waszym ślubie i z kim chcecie dzielić te radosne chwile na samym początku Waszej wspólnej drogi.

Dom weselny Amarlis