„Księga Gości Weselnych”

to pamiątka, która zostanie z nami na lata. Wpisane w nią życzenia będą nam przypominać o tym wyjątkowym dniu i gościach,którzy towarzyszyli nam w tych wspaniałych chwilach oraz byli świadkami początku naszej wspólnej drogi. Jest wiele oryginalnych pomysłów na wyjątkową i niestandardową Księgę gości. Oto nasze propozycje:

1.Fotobudka

Wystarczy zaopatrzyć się w aparat typu polaroid. Zdjęcie każdego z naszych gości będzie mogło być natychmiast wklejone do standardowej, papierowej księgi,a obok niego każdy wpisze swoje życzenia dla Nowożeńców.

2.Skrzynka na listy

Skrzynkę na listy możecie zbudować i ozdobić własnoręcznie. Obok skrzynki zostawcie karteczki i małe koperty. Wszyscy przyjaciele, znajomi i rodzina będą mogli napisać do Was mini liściki i wrzucić je do Waszej skrzynki na listy. Nawet po wielu latach będziecie mieli dostęp do listów, które zostały do Was napisane w tym szczególnym dniu. W dobie internetu, gdzie już mało kto pisze listy będzie to wspaniała pamiątka, która w magiczny sposób będzie Was przenosiła w Tamten piękny czas. Wystarczy tylko wyciągnąć listy ze skrzynki.

3.Odciski palców

Obok Księgi pamiątkowej postawcie gąbkę z tuszem, wtedy każdy Gość, który będzie wpisywał życzenia, będzie również mógł zostawić swój odcisk.

4.Kamienie

Ciekawą propozycją mogą być małe, płaskie kamyczki, na których Goście będą mogli napisać specjalnym markerem wszystkie życzenia skierowane do Pary Młodej. Kamyki z życzeniami można umieścić w dużym szklanym naczyniu, które stanie się dla Was bardzo oryginalną ozdobą Waszego wspólnego gniazdka.

5.Listy w butelce

Interesującym rozwiązaniem mogą być również listy w butelce. Należy przygotować sporych rozmiarów szklaną butelkę, a obok malutkie karteczki i wstążeczki do ich związania. Każdy gość będzie mógł napisać życzenia na karteczce, zwinąć ją w rulonik, przewiązać wstążeczką i wrzucić do butelki. Pewnie niejedna Para Młoda chciałaby mieć w domu taką pamiątkę ze swojego Wesela.

6.Klocki Jenga

Na każdym drewnianym klocku goście mogą wpisywać życzenia i układać klocki według zasad Jengi. Klocki będą Wam umilały spotkania towarzyskie, w trakcie których będziecie je układać wspólnie z przyjaciółmi. Wspólne układanie tych klocków będzie okazją do powspominania.

7.Plakat

Plakat jest bardzo prostym, a zarazem ciekawym rozwiązaniem. Należy ustawić tablicę z dużą kartką papieru, lub sztangę z wielkim płótnem, a obok farby, flamastry, lub pastele. Każdy będzie mógł napisać lub narysować coś od siebie. Taki obraz pozostanie już tylko oprawić i powiesić na ścianie. Będzie to bezcenne dzieło sztuki.

8.Ankieta

Możemy również przygotować zabawną ankietę, w której nasi goście weselni będą mogli udzielić nam kilku dobrych rad na temat Małżeństwa. Może być wesoło 🙂

Życzymy udanego Wesela i szampańskiej zabawy
Zespół Domu Weselnego Amarlis