Dom weselny „Amarlis” będący doświadczonym organizatorem imprez okolicznościowych zaprasza na hucznego Sylwestra w okolice Nowego Sącza.

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy mini poradnik jak przeżyć tę noc bez żadnej gafy 🙂

„Sylwestrowe savoir-vivre”

1. Punktualność

Ważne jest aby na imprezę sylwestrową zjawić się punktualnie. Dopuszczalne jest 10 min. spóźnienia, natomiast 15 min, to już przesada. Nie powinniśmy też przychodzić zbyt wcześnie, gdyż nie jest to w dobrym guście. Jeżeli przychodzimy spóźnieni, a goście siedzą już przy stole naszym obowiązkiem jest przedstawienie się, jeżeli nie znamy wszystkich gości przywitanie z każdym. Należy pamiętać, że nie pomijamy kobiet podając dłoń do przywitania się.

2. Powitanie

Samo powitanie zawiera w sobie kilka ważnych zasad.Na przykład: to mężczyzna kłania się kobiecie, młodszy-starszemu. Idący kłania się temu, który stoi, a jedna osoba kłania się grupie. Kobieta powinna wyciągnąć rękę do mężczyzny pierwsza jeżeli są podobni wiekowo,a osoba starsza do młodszej-niezależnie od płci.

3. Konwersacja

Aby rozmowa przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze należy unikać pewnych tematów. Polityka i plotki nie są dobrymi tematami do konwersacji, szczególnie jeśli widzimy się poraz pierwszy i chcemy zrobić dobre wrażenie. Należy wybierać tematy bezpieczne i neutralne, które nie poruszają

4. Zachowanie przy stole

Jeżeli wybieramy się na elegancki bal możemy spodziewać się suto zastawionego stołu, a co za tym idzie szereg różnego rodzaju sztućców, naczyń i elementów zastawy, z których nie korzystamy w dniu codziennym. Przed przyjęciem dobrze by było zapoznać się z tym jakim sztućcem i na talerzyku jakiej wielkości jada się daną potrawę.

5. Poprawianie makijażu

W tym przypadku należy udać się do toalety. Nie wypada malować ust ani pudrować nosa przy stole, szczególnie jeżeli siedzimy w towarzystwie nieznanych nam osób.

6. Palenie papierosów

Jeżeli jesteśmy osobami palącymi, to oczywiście palimy tylko w wyznaczonym do tego miejscu. Gdy jesteśmy na przykład gośćmi w domu, w którym w ogóle się nie pali, to nie wypada nawet zapytać, czy byłaby możliwość zapalenia papierosa. Najlepsze rozwiązanie to wyjść na zewnątrz. Palenie jest już bardzo nie modne. W złym guście zatem byłoby palić w towarzystwie osób niepalących.

7. Telefony

Wchodząc na przyjęcie telefon powinien zostać w płaszczu, w kieszeni bądź w torebce i oczywiście pamiętajmy o wyciszeniu dźwięków. Nie powinien pod żadnym pozorem leżeć na stole, a już niedopuszczalne jest to, żeby spędzić cały wieczór z telefonem w ręku, co niestety w dzisiejszych czasach staje się codziennością.

8. I ostatni punkt w naszym krótkim poradniku to wykałaczka.

Należy jej użyć dyskretnie, najlepiej wychodząc w tym celu do łazienki.

Oczywiście świetnie by było gdyby to gospodarze przyjęcia pamiętali o pozostawieniu wykałaczek w widocznym miejscu w łazience, tak, żeby goście mogli z nich nieskrępowanie skorzystać.

Szczęśliwego Nowego Roku!!!