Każda impreza to kosztowne wydarzenie, a zwłaszcza wesele. Szczególnie dla młodych ludzi, którzy co dopiero zaczynają wspólne życie każdy grosz się liczy. Organizując ślub i wesele oprócz podstawowych kosztów takich jak: sala weselna, suknia ślubna, garnitur, orkiestra czy fotograf mogą dojść dodatkowe, często nie małe koszty za atrakcję dla gości. Atrakcję dla gości to ważna spraw, każda młoda para chciałaby, aby ich wesele było wyjątkowe nie tylko dla nich samych ale także dla bliskich, którzy w tym ważnym dniu im będą towarzyszyć. Jednak atrakcję również kosztują. Nie oznacza to, że super atrakcję reklamowane na wielu stronach czy też w telewizji są niezastąpione. A więc jakie niespodzianki dla gości przygotować? Co spełni oczekiwania a nie będzie kosztowało majątku? Istnieje wiele pomysłów na atrakcję, na które będzie stać niemalże każde przyszłe małżeństwo. A oto Top 7 atrakcji na wesele, na które Cię stać.

Quizy

Quizy to świetna atrakcja, przy której cała sala świetnie się bawi. Przygotujcie quiz o waszym życiu, podzielcie gości na grupy i poczujcie się niczym w teleturnieju. Dzięki tej atrakcji dowiecie się jak dobrze znają was wasi goście, a oni z kolei będą mogli was lepiej poznać. Pytania możecie przygotować na kartce, w formie prezentacji wyświetlane na czytniku bądź ścianie, a także możecie skorzystać z aplikacji umożliwiających stworzenie własnego quizu. Jest to świetny nowoczesny i mega zabawny sposób na atrakcję dla wszystkich, a co ważniejsze nie wymaga żadnego nakładu finansowego.

Kącik zdjęć

Bardzo modne ostatnimi czasy jest wynajmowanie fotobudek. Świetna zabawa, jednak bardzo kosztowna. Idealną i dla niektórych zabawniejszą alternatywą jest kącik zdjęć. Kup aparaty jednorazowe, bądź przynieś swój aparat z pojemną kartą pamięci, wydrukuj ciekawe napisy, maski, nalep je na patyczki i gotowe. Wygospodaruj kącik do zdjęć na terenie domu weselnego, pozostaw tam aparat oraz gadżety i pozwól swoim gościom ponieść wodzę fantazji i kreatywności. Z całą pewnością takie rozwiązanie będzie mniej kosztowało niż wynajem fotobudki, a goście będą bardziej zachwyceni z oryginalnego pomysłu.

Fajerwerki


Fajerwerki są świetną atrakcją jednak dość problematyczną i drogą. Dlatego właśnie lepszym rozwiązaniem będą zimne ognie. Zimne ognie stworzą niezwykły klimat na sali weselnej, a z pewnością będą dużo tańszym rozwiązaniem. Świetnym rozwiązaniem jest rozdanie zimnych ogni gościom przed wprowadzeniem tortu weselnego. Kiedy na sali zgasną światła iskierki zimnych ogni świetnie rozświetlą sale oraz dodadzą uroku całej sytuacji, a zdjęcia z ich udziałem będą przepiękne.

Bańki mydlane


Kto z nas nie lubi baniek mydlanych? Każdemu kojarzą się ze wszystkim co najlepsze czyli z dzieciństwem. Świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie baniek na jednym stoliku bądź na każdym stole obok talerza gościa. Jeśli nie chcecie, aby baniek było zbyt dużo, to rozdajcie je tylko dzieciom. Z całą pewnością dla maluchów będą świetną atrakcją. Dodatkowo możecie przy bankach umieścić karteczki z prośbą o puszczanie ich podczas pierwszego tańca. Bańki będą robiły piękny bajkowy klimat oraz zatuszują wszelkie niedoskonałości podczas tańca.

 

Balony


Balony są kolejną świetną atrakcją dla gości, a zwłaszcza dla dzieci. Balony są stosunkowo tanią atrakcją, która może stworzyć niesamowitą oprawę całej imprezy. Coraz więcej par decyduje się na świecące ledowe balony, jednak wiele też pozostaje przy tradycyjnych balonach. Świetnym pomysłem na świecące balony jest, rozdanie ich każdemu z gości i wspólne puszczenie ich w niebo. W takiej sytuacji idealnie przyda się romantyczna piosenka. Z całą pewnością taka sytuacja  będzie niezapomnianym wydarzeniem.


Karaoke


Któż z nas nie lubi karaoke? Mało takich osób. Karaoke jest świetną atrakcją na weselu. Jeśli masz możliwość, jeśli sala weselna na to pozwala to zrób osobny kącik z karaoke, jeśli nie zorganizuj je na sali. Orkiestra bądź DJ powinni bez problemu pożyczyć mikrofon oraz nagłośnienie, jedyne co musisz przygotować to teksty piosenek oraz rzutnik do tekstu. Taka zabawa z cała pewnością będzie świetnym zajęciem, zwłaszcza późnym wieczorem. Twoi goście będą zachwyceni.

Chińskie lampiony miłości


Lampiony miłości podobnie jak i balony będą świetną lecz nieco droższą atrakcją. Według azjatów puszczanie lampionów sprawia, że wszelkie troski i problemy odchodzą, a na ich miejsce przychodzi szczęście i bogactwo. W Polsce mówi się, że spełniają marzenia. Co dzieję się po ich wypuszczeniu? Tego nikt nie wie. Jedno jest pewne – są świetną stosunkowo niedrogą atrakcją, która nada nieziemski klimat.

Gry


Świetną atrakcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych będą gry. Możecie wybrać gry planszowe i zorganizować kącik z grami, a także możecie wybrać gry wspólne. Przygotowanie kart z pytaniami, punktacji, podział gości na drużyny z całą pewnością będzie świetną zabawą.

Uzdolnieni goście


Jeśli wśród zaproszonych gości macie kogoś kto jest szczególnie uzdolniony to pomyślcie nad zaangażowaniem takiej osoby. Sztuczki magiczne, taniec, malowanie twarzy dzieci bądź inne talenty, które zainteresują pozostałych gości będą świetną atrakcją. Jeśli więc masz taką osobę to poproś ją o pomoc. Z całą pewnością taka atrakcja jest świetnym pomysłem.

Jak widzicie możliwości jest wiele. Wybierzcie atrakcję, które zostaną w pamięci na długo Wam i waszym gościom, a nie spustoszą portfela. Dostosujcie atrakcję również do swoich upodobań. Zanim jednak zdecydujecie ostatecznie o atrakcjach ustalcie wszystkie szczegóły z osobami odpowiedzialnymi za dom weselny, a także z orkiestrą bądź DJ’em.