Przyjęcie weselne to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla przyszłych małżonków jak i dla ich gości. Większość wesel odbywa się w sposób tradycyjny czyli dom weselny jak z bajki, wystrój sali oraz mnóstwo gości. W całym procesie organizacji wesela to właśnie wybór sali jest najbardziej czasochłonny. Z biegiem lat pojawiło się coraz więcej nowych domów weselnych, przez co narzeczeni miewają trudności pomiędzy wybraniem tego ładniejszego bądź bardziej wyposażonego. O czym powinniśmy pamiętać podczas wyboru wymarzonej sali?

Dom weselny jak z bajki – jak wybrać?

Jednym z najważniejszych elementów, o których nie możemy zapomnieć jest wielkość sali weselnej. Przy wyborzę miejsca przyjęcia pamiętajmy, aby szczególną uwagę zwrócić na powierzchnię sali w stosunku do planowanej liczby gości. Kolejnymi bardzo ważnymi kwestiami są: koszt wynajmu, lokalizacja, miejsca noclegowe, menu oraz wygląd zewnętrzny i wewnętrzny budynku. Oczywiście nie da się znaleźć miejsca, które w 100% spełni wszystkie wasze oczekiwania, lecz są takie, którym bardzo blisko do wymarzonej sali. Jednak, aby wybrać najlepszą salę z wielu, które nam się podobają kierujmy się kilkoma aspektami.

Powierzchnia sali.
Rozpoczynając poszukiwania wymarzonej sali w pierwszej kolejności weźmy pod uwagę szacowaną liczbę gości. Dzięki temu będziecie mogli ocenić czy dana sala jest w stanie pomieścić planowaną ilość waszych bliskich. Powierzchnia jest również bardzo ważna do efektywności filmów czy zdjęć pamiątkowych. Dlaczego? Na mniejszej sali parkiet zawsze będzie zapełniony gośćmi, natomiast na zapraszając mniejszą liczbę osób do dużej sali może zagościć poczucie pustki i zbyt dużego dystansu. Plusem małych pomieszczeń bez wątpienia jest to, że wszelkie efekty świetlne, które nadają cały klimat zabawy są bardziej efektywne.

Cena za wynajem
Naturalną rzeczą jest, że cena odgrywa ważną rolę podczas organizacji przyjęcia weselnego. Dla niektórych par to właśnie cena za wynajem sali odgrywa kluczową rolę przed ostateczną decyzją o wynajmie. Mimo tego nigdy nie bierzcie pod uwagę tylko suchej kwoty ” za osobę” lub „za parę”. Dowiedzcie się czy w tej cenie wliczone są dodatkowe usługi takie jak np. ciasta, nielimitowane zimne napoje czy chociażby możliwość wniesienia własnego alkoholu. Dopiero po uzyskaniu tych informacji i przeliczeniu, zdecydujcie czy Wasz budżet jest wystarczający na wynajem danej sali.

Lokalizacja
Lokalizacja to bardzo ważny element w całej układance. Najbardziej nastrojowa sala to ta, która oddalona jest od centrum miasta. Sala położona w malowniczych miejscowościach poza miastem, z piękną scenerią umili gościom wyjście na krótki spacer czy chwilowy odpoczynek. Najpiękniejszy klimat towarzyszyć będzie w górach. Świetnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w miejscowości Nowy Sącz będzie dom weselny w okolicach regionów: Nowy Sącz, Korzenna, Sienna oraz wiele innych.

Menu weselne
Posiłki zaraz obok oprawy muzycznej są jednym z elementów, które decydują o opinii naszych gości. Tu właśnie powiedzenie ” przez żołądek do serca” sprawdza się w 100 %. Nasi goście po posiłkach ocenią czy wesele było udane, czy też jak najszybciej chcą o nim zapomnieć. Dlatego coraz częściej możemy spotkać się z możliwością degustacji wybranych dań, dzięki czemu będziemy pewni, że nie napotka nas żadna niemiła niespodzianka smakowa.

Personel czyli obsługa
Obsługa weselna odgrywa bardzo ważną rolę podczas całonocnej zabawy. Kelnerzy i kelnerki powinni być uśmiechnięci, cierpliwi, uprzejmi i grzeczni. Cały personel powinien umiejętnie współpracować z orkiestrą bądź DJ’em, tak aby posiłki były wydawane podczas przerwy muzycznej. Najważniejszą jednak ich rola jest to, że muszą zadbać aby gościom nie brakowało niczego na stołach.

Miejsca noclegowe
Kwestia miejsc noclegowych jest bardzo ważna, i musimy o niej pamiętać. Zwłaszcza wtedy, gdy do ulokowania mamy sporo gości. W takiej sytuacji warto zorientować się jakie pokoje oferuje wybrany przez was dom weselny.

Udogodnienia
Wszelkiego rodzaju udogodnienia są bardzo istotną kwestią. Klimatyzacja na sali to bardzo ważny element, zwłaszcza w lecie. Umożliwia zachowanie odpowiedniej stałej temperatury, dzięki czemu każdy z gości będzie się dobrze czuł podczas tańców. Kolejnym bardzo ważnym udogodnieniem jest dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Barierki, podjazd czy specjalna toaleta to bardzo istotne wyposażenie domu weselnego. Następnym bardzo ważnym elementem jest duży parking dla gości, który bez problemu swobodnie pomieści wszystkie samochody oraz autokar. Dom weselny, który posiada wszystkie te udogodnienia jest bez wątpienia godny polecenia.

Parkiet do tańczenia
Parkiet to ważna sprawa, która często jest pomijana przez przyszłych małżonków. Jednak ta kwestia może stać się dość problematyczna. Zwracając uwagę na podłogę sprawdźmy czy jest dość bezpieczna czyli nie zbyt śliska. Nieodpowiedni parkiet może sprawić wiele problemów i nieprzyjemności zarówno paniom, które tańczą w butach na obcasie jak i panom, którzy wypiją sporą ilość trunków.

Jesteśmy przekonani, że wybór sali na wesele nie jest łatwą decyzją. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby odpowiednio się do niego przygotować i przeprowadzić dokładny przegląd przed ostateczną decyzja. Pamiętajmy aby rezonans miejsc przeprowadzić odpowiednio wcześnie, tak aby interesujący nas termin był wolny. Podejmując decyzję o miejscu kierujmy się przede wszystkim własnymi potrzebami i oczekiwaniami oraz wzbudzonym zaufaniem do właścicieli sali. Wszystkie najważniejsze kwestie, które zostały poruszone powyżej nasz dom weselny Amarlis spełnia, dlatego jest domem weselnym jak z bajki. Tylko w nim możesz poczuć tak magiczny klimat o każdej porze roku.